Kategorie
Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Anketa

Líbí se Vám tento e-shop systém?

Celkem hlasů: 2379
Nejnovější produkty

Kyselina hyaluronová

Naše cena: 179.00 Kč

Průvodce čištěním pleti

 
Průvodce čištěním pleti.


Odborníci tvrdí, že můžete mít ten nejlepší krém, ale bez vyčištěné pleti vám nebude nic platný. Čištění je krok, který pokožce umožní volně dýchat, připraví ji na to, aby se do ní mohly dostat účinné látky z krémů, a nachystá ji na líčení.
 

Jak na to?


Správné čištění znamená použít čistící mléko (nebo gel), takto odstraníme nečistoty, zbytky make-upu, krémů nebo opalovacích přípravků. Pleťové mléko prsty rozetřeme a následně vatovým tampónkem, kosmetickou houbičkou nebo teplou žínkou smyjte. Pleť ještě dočistíme pleťovým tonikem tím zajistíme i větší regeneraci a hydrataci, důležité je použití obou přípravků. Tímto základním čištěním můžete až překvapivě ovlivnit stav své pleti (až o 40%)! Čištění provádíme ráno i večer – během noci a nad ránem dochází k největší obměně kožních buněk, nezanedbávejte ranní čištění. U zralé pleti jsou ráno znatelnější váčky pod očima, můžeme si pomoci trikem s pleťovou vodou z lednice a přiložením na tampónku otoky zmírníme.
 

Manuální (mechanická) metoda čištění.


Při čištění pleti vždy dodržujeme hygienická pravidla, vždy čistě umyté ruce, krátké nehty a mačkání přes ubrousky, kosmetické tampónky, případně lze využít dětské vlhčené ubrousky, pokud máte strach, že se papírový ubrousek roztrhne. Před čištění musíme pleť připravit – změkčit, lze využít napářku nebo kosmetická změkčovadla – exfoliační maska, gommage atp. Vždy se řiďte pokyny na přípravku, obecně se nechává působit kolem 10 minut a po odstranění houbičkou či žínkou je pleť připravená. Ukazováčky si zabalíme do ubrousků nebo vatového tampónku a jemně odstraňujeme přebytečný maz. Pokud máte některé mazové žlázky zanícené (pozor hlavně na oblast nosu, úst a očí), tak se jim vyhněte aby jste se vyhnuly celkové infekci. Máte-li citlivou pleť se sklonem k žilkám (kuperóze) tak se mechanickému čištění vyhněte!
 

Něco navíc.


Pokud pro svou pleť chcete udělat něco navíc, můžete jednou týdně použít masku, která na pleti zůstává déle a její účinky jsou tak intenzivnější. Jednou až třikrát týdně naneste jemný peeling, který z pleti odstraní přebytečné šupinky. Nepoužívejte ho však častěji a také zvažte vhodný přípravek, pokud máte citlivou pleť. Jednou měsíčně si dopřejte návštěvu kosmetičky, která vaši pleť vyčistí odborně, poradí ty pravé přípravky pro vás a ukáže, jak správně postupovat v péči o pleť.


Pro zjemnění pleti a vyhlazení vrásek můžete použít i kyselinu hyaluronovou, kterou naleznete na těchto stránkách www.janko-beauty.cz/kyselina-hyaluronova-2.html, kde je jsou popsány vlastnosti, účinky a způsob použití.


Krásnou a zdravou pleť Vám přeje tým